وضعيت آب و هوا
در حال لود آب و هواwaiting
True

اوقات شرعي

شماره های پاسخگویی

شماره پاسخگو

جهتمشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر زیر،کلید مشاهده را بزنید
نحوه محاسبه گازبها

صورتحساب گاز طبيعي

سیمای گردشگری
سيماي گردشگري

درياچه اروميه :                    


بزرگترين درياچه داخل کشور است که از نظر املاح نمکي در رده دوم جهاني است . اين درياچه 102 جزيره بزرگ و کوچک دارد که در برخي از سواحل آن مجتمع هاي گردشگري تاسيس شده است .

 

 درياچه مارميشو:

 

 

 پيست اسکي خوشاکو:

 

 

 تفرجگاه بند

اين تفرجگاه در امتداد خيابان شهيد بهشتي و در كيلومتر 5 اروميه واقع شده است .اين منطقه زيباي كوهستاني همراه باباغات و سدرودخانه شهرچائي در طول سال بيشترين گردشگران و دوستداران طبيعت را بسوي خود جلب مي كند.

 
 دره شهدا

 تپه حسنلو

 

 غارسهولان

 

 قره کليسا

 کاخ باغچه جوق

 

 تخت سليمان

 موزه اروميه
موزه اروميه در خيابان شهيد بهشتي واقع شده است و در سال 1346 هجري شمسي بنا گرديده است و در آن بخش مردم شناسي،بخش اشيا ،بخش ماقبل تاريخي ،بخش سكه ها ، بخش اسلامي و بخش هنرهاي تزئيني قراردارد.


 
پارك جنگلي شيخ تپه

 بربالاي تپه اي بلندمشرف به شهر واقع شده است و مساحت ان 50 هكتار با درختان سوزني برگان درحدود سال 1350احداث شده است.

 

 بناي سه گنبد

 طبق نظريه باستان شناسان در سال 580 هجري بنا شده است و به عقيده برخي از مورخان اين بنا آتشكده زرتشتيان بوده است و در مدخل و در كتبه سردر ورودي سه گنبد به خط كدانرابا سنگ تراشيده اند. مسجد جامع اروميه بناي مسجد جامع اروميه در قرن هفتم هجري منسوب است بنا بر عقيده برخياز محققين در گذشته دور آتشكده بوده بعد از تسلط مسلمين به ايران ويران گرديده و در قرن هفتم هجري مشجد احداث گرديده است.

 

 مسجدجامع:

 

 

 كليساي سير

كليساي سير (مارسرگيز) در دامنه كوه سير واقع شده و زيارتگاه عموم مسيحيان است.اين كليسا از زمان ساسانيان به دستور زني بنام شيرين احداث گرديده است

 

 كليساي ننه مريم

 باستناد منابع قديمي اين كلسيا در گذشته و پيش ازانتشار مسيحيت آتشكده بوده و يكي از پرستشگاههاي زرتشتيان بشمار مي رود از بناي تاريخي آن اطلاعاتي در دست نيست اين كليسا يكي ازمهمترين بناهاي قديمي آشوريان مسيحي و قديميترين كليساي انان است

 


1387/7/20 شنبه
...
....مجری سایت : شرکت سیگما